Каталог товарів
Клієнту
Мова:
0 0
Каталог
Головна
Закладки
0
Порівняти
0
Контакти

Чи простий олівець?

Історія появи простого графітного олівця

Людство навчилося малювати набагато раніше, ніж навчилося писати. Багато століть люди використовували підручні матеріали для малювання – вугілля, природні пігменти та кольорові глини. Прадідкою нашого героя можна назвати взятий на озброєння художників 13-14 ст. «срібний олівець», по суті паличка з дротом із срібла або сплаву цинку та свинцю – дуже ненадійний інструмент, що залишав тьмяний слід, який до того ж змінював колір з часом. Іншим варіантом був пізніший «Італійський олівець», який використовується й у наші дні деякими художниками. Виготовлявся з паленої кістки та чорного сланцю, залишав темний насичений колір і ідеально підходив для нарисів, але, на жаль, пройдуть ще довгі сторіччя, поки на світ з'явиться наш герой.

Починалася епоха Відродження, мистецтво майстрів зростало, з'являлися нові техніки, школи та інструменти. Проте аж ніяк не художники та вчені виявили те, що послужило серцем майбутнього олівця – графіт. Ними виявились прості англійські пастухи, які прийняли графіт за родовище свинцю, проте виявивши повну непридатність для відливання куль стали ... мітити їм овець! Адже графіт, будучи хімічно ідентичним алмазу, при цьому має унікальну тонкошарову структуру – при розтиранні графіту мікроскопічні лусочки відокремлюються від мінералу і залишаються на поверхні, з якою контактували. Швидко зрозумівши вигоду своєї знахідки, вони почали виготовляти та продавати палички з нового матеріалу.

Вже в 17 столітті графіт продавався на вулицях міст, однак у нього був суттєвий недолік - чистий графіт дуже бруднив руки і абсолютно не підходив для письма. Не бажаючи бруднити руки, художники затискали графітовий стрижень між двома деревинками і щільно обмотували мотузкою.

І ось ми наблизилися до появи його величності олівця. На дворі початок бурхливого 18 століття, набирає обертів промислова революція, і в її серці, в Німеччині в 1719 винаходять перший метод масового виробництва олівців - змішуванням графіту з сіркою і клеєм виходив грифель нижче якістю, але набагато дешевше чистого графіту. У цей час заповзятливий столяр Каспар Фабер заснував першу у світі фабрику з виробництва олівців. Його підприємство працює і розвивається до сьогодні, виробляючи тисячі найменувань канцтоварів під брендом Faber-Castell.

Наступна віха розвитку олівця настала 1790 року. Дослідивши властивості графіту, люди швидко знайшли йому застосування, в тому числі і у військових цілях. Так наприкінці 18 століття Англія, єдина на той момент країна, що видобуваєла графіт, оголосила його стратегічним матеріалом. Це викликало колосальне зростання цін та дефіцит графіту по всій Європі. Саме в цих непростих умовах геніальний віденський майстер Йозеф Хардмут винайшов метод, що дозволив отримати високоякісний грифель, при цьому значно заощаджуючи ресурси - він змішав графітовий пил з глиною і водою, а потім запік масу. За такою формулою Йозеф Хардмут вперше зумів отримати грифелі різної жорсткості лише регулюючи кількість глини в суміші. У тому ж році він заснував підприємство Koh-i-Noor Hardtmuth, яке прославилося на весь світ якістю та традиціями. У 19 столітті підприємство сильно розширилося і пізніше, в 1845 році, його сини переносять роізводство в Чехію, в місто Ческе-Будейовіце, де воно працює і досі.

Становлення нашого героя майже завершено - у нього якісний грифель широкої гами твердостей, він успішно завойовує нові ринки, міцний дерев'яний корпус надійний і не забруднює руки - що ще залишилося до досягнення досконалості?

У 1851 році Лотар фон Фабер-Кастель, онук Каспара Фабера помітив, що олівці часто б'ються, коли скочуються зі столу і падають на підлогу, і тоді його осяяла очевидна для нас ідея – зробити олівець шестикутної форми! З того часу вид олівця та технологія його виробництва не зазнали значних змін. Ви і сьогодні можете доторкнутися до історії, купивши у нас оригінальну продукцію Koh-i-Noor, у тому числі жовтий олівець Koh-i-Noor Hardtmuth 1500, представлений на всесвітній виставці у Парижі 1889 року!

На цьому на подорож крізь століття закінчено. З того часу олівець впевнено тримає позиції у всіх галузях нашого життя, і навіть століття цифрової графіки не змогло похитнути авторитет нашого героя. Ось він який, не простий, наш олівець.